KoordinasyonTesti (KT)

21.02.2023
368
KoordinasyonTesti (KT)

Koordinasyon Testinin Tanımı

Bu test sürücülerin koordinasyon becerilerini ölçmeyi ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Temel koordinasyon becerilerine örnek vermek gerekirse; El-Göz Koordinasyonu, Görme-Tepki Verme gibi, birçok bedensel tepkilerimizden oluşmaktadır.

Bunlar bir süre sonra otomatik refleks olarak sürüş davranışlarına yansımaktadır. Sağlıklı bir sürücüde bulunması gereken en temel özellikler arasında yer alan koordinasyon becerisi, sağlıksız sürücülerde yeterli olamayacağı için sürüş esnasında can ve mal kaybına yol açabilmektedir.

-Testin Uygulanması

Bu testte ekrana bir araç ve yol gelecektir. Sizden istenen akıllı panelde bulunan direksiyonu kullanarak, aracı bazı kurallara göre sürmenizdir.

Genel olarak kurallar; sağ şeritten sürmek, şerit dışına çıkmamak, çıkmaz yollara sapmamak, şerit dışına çıkınca tekrar sağ şeride geçerek sürüş yapmak gibi basit görevlerden oluşmaktadır.

Bu testte dikkat etmeniz gereken şey direksiyonun hassasiyetidir. Gerçek bir araç direksiyonu gibi olmadığı için sağa ve sola dönüşlerde tam tur 90 derece açıyla direksiyonu çevirmeniz gerekmektedir.

Testin toplam süresi 5 dakikadır. Test bitiminde ‘Devam’ tuşuna basarak bir sonraki teste geçmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Copyright (©) 2022 - Destek - BurHOST